Ar Google baudžia tinklapius, jei jie perka nuorodas?

Ar Google baudžia tinklapius, jei jie perka nuorodas?

Ar Google baudžia tinklapius, jei jie perka nuorodas?

Tai kaipgi yra iš tikro?

Klausimas žinoma senas kaip žemė, bet, galų gale, Google Matt Cutts atsistojo (na šiuo atveju atsisėdo) ir išsakė oficialią poziciją. Seniau buvo manoma, kad jei tinklapis perka nuorodas iš kito tinklapio ir Google žino, kad šis tinklapis nuorodomis prekiauja, bus nubausti abu tinklapiai. Dabar gi Google pozicija šiek tiek pasikeitė ir sušvelnėjo. Taigi, ką jie sako dabar?

   1. Jei tinklapis prekiauja nuorodomis ir Google apie tai žino, tai šis tinklapis praras Google pasitikėjimą. Šio tinklapio Page Rank (tinklapio patikimumo rodiklis) sumažės apie 30-40% ar net 50 % tuo parodydamas tinklapio savininkams, kad Google paieškos sistema prarado pasitikėjimą tinklapiu.

   2. Nuorodos esančios tinklapyje praras savo vertę. T.y. jos daugiau nebeperneš  Page Rank vertės į kitą tinklapį. Vadinasi, jos tampa bevertėmis.

Susirūpinote ar Jūsų tinklapis bus nubaustas už tai, kad pirko nuorodas iš  Google žinomo prekiautojo? Nebūtinai. Šiandieninė Google pozicija – šios pirktinės nuorodos neteks savo vertės, bet pirkėjų tinklapiai greičiausiai nebus paveikti.

Pateikiame originalų video:

Ką tai reiškia eiliniam tinklapio savininkui?

Na, pirmiausiai, jei jūsų nuorodų skaičius yra didelis, ir tik kelios nuorodos yra pirktinės arba iš tinklapių kurie bus nubausti kaip pirkėjai – jaudintis nėra ko. Jūs tiesiog prarasite tą minimalią naudą, kurią teikė šios kelios nuorodos. Bet, jei jūsų tinklapio visos nuorodos yra pirktos ir šie tinklapiai  bus „pagauti“ kaip pardavinėjantys nuorodas – jūsų tinklapiui taip pat tai geruoju neatsirūgs, nes prarasite visą atgalinių nuorodų vertę savo tinklapiui.

Taip pat, jei jau perkate nuorodą kokiame nors bloge ar kitame tinklapyje, būtinai pasitikrinkite, ar pastaruoju laiku jų Page Rank nebuvo smarkiai sumažėjęs.

Ką tai reiškia nuorodų pardavėjams?

Na čia gal šiek tiek ir sunkesnis klausimas. Kadangi kaip Google sako pardavėjo tinklapio Page Rank bus sumažintas per pusę, tai pagal Lietuvos praktiką (kai nuorodos kaina nustatoma pagal Page Rank) nuorodų kaina kris. Jei potencialus pirkėjas vadovausis aukščiau nurodytu patarimu – pasitikrins ar tinklapio Page Rank pastaruoju laiku nekrito – jis nuorodų tiesiog nebepirks.

Tai ką man dabar daryti?

Nieko sensacingo Google šiuo pranešimu nepranešė. Seniai žinojome, kad nuorodų pirkimas yra Google netoleruojamas ir jei būsite pagauti – gali atsirūgti. Taigi, toliau kryptingai dirbkime, kad gauti nuorodas natūraliu būdu, o ne jas perkant, ir viskas bus gerai.

Atvirai pasakius, iš praktikos nelabai žinau, kad koks nors lietuviškas tinklapis būtų nubaustas už nuorodų pardavinėjimą. Jei žinote tokį atvejį iš asmeninės patirties – pasidalinkite komentaruose.  


Recent Posts:

You must be logged in to post a comment.