Mobilusis SEO

Didžiosios pasaulinės IT kompanijos prieš pora metų aiškiai pripažino, kad ateities interneto vartojimas priklauso mobiliesiems įrenginiams. Jau dabar galima stebėti, kaip vystosi nauji naršymo internete principai, kurie skiriasi nuo mums žinomų. Taip gimsta mobilusis SEO – svetainės optimizavimas naudojimui su mobiliaisiais įrenginiais. SEO mobiliesiems dar yra visiškai jauna SEO atšaka, todėl Lietuvoje SEO.lt pirmieji pradeda siūlyti šią paslaugą.

Kas yra mobilusis SEO

Mobilusis SEO (Mobile SEO) yra kitoks nei klasikinis SEO, nes keičiasi interneto įrankių naudojimosi įpročiai. Vienaip lankytojai ieško naudodamiesi stacionariu ar nešiojamu kompiuteriu, kitaip – naudodamiesi išmaniuoju telefonu ar planšetiniu kompiuteriu. Į tai reikia atsižvelgti ir savo svetainę atitinkamai pritaikyti pagal naujai iškilusius reikalavimus.

Mobilusis SEO visų pirma yra orientuotas į svetainės pritaikymą mobiliesiems įrenginiams – atitinkamai sutvarkytas kodas, kur kas paprastesnis ir aiškesnis informacijos išdėstymas, minimalistinis dizainas, aiškiai išdėstyti navigacijos elementai. Visa tai tarnauja spartesniam mobiliojo puslapio atsivertimui, kuris gali lemti paties puslapio reputaciją ir net pardavimus. Kita svarbi sritis, kurioje dirbama yra svetainės lokalumo nustatymai, nes mobilioji paieška yra labai glaudžiai susijusi su vieta. Trečia svarbi dalis – specialių trumpų raktinių žodžių parinkimas. Yra nustatyta, kad besinaudojantys mobiliaisiais įrenginiais dažniausiai apsiriboja 30 mygtukų paspaudimu, tad raktinis žodis būna ne ilgesnis nei 15 simbolių su tarpais. Tai daugiausiai du žodžiai, pavyzdžiui „pica gedimino“ (13 simbolių su tarpu). Klasikinėje paieškoje būtų vedama kur kas tikslesnė paieškos frazė „picerija vilniuje gedimino pr“. Paieškos sistemos dažnai pačios siūlo pabaigti ieškomą frazę pagal turimas tendencijas. Mobiliųjų įrenginių naudotojai šiais pasiūlymų įrankiais naudojasi itin dažnai, todėl raktiniai žodžiai turi būti susiję su pasiūlymais.

Mobiliajam SEO nėra svarbu teksto kiekiai, raktažodžių skaičius. Viskas turi būti glaustai ir aiškiai išdėstyta, kad lankytojas aiškiai suvoktų, kur jis yra ir ką turi daryti.

Kaip daromas mobilusis SEO

SEO.lt teikia optimizavimo mobiliesiems įrenginiams paslaugą. Pirmiausiai yra sutvarkoma esamo tinklalapio techninė dalis – jei puslapis neturi mobiliosios versijos, ji yra sukuriama atskirai. Tada dirbama su mobiliųjų paieškų raktinių žodžių analize, tvarkomi ir taip trumpi pristatomieji tekstai. Taip pat pasirūpinama pilnos versijos ir mobiliosios versijos susiejimas nuorodomis, atgalinių nuorodų tinklo kūrimu.

Tai nėra klasikinės SEO paslaugos, todėl dirbti čia reikia itin kūrybingai ir profesionaliai.

Kam reikalingas mobilusis SEO

Kadangi mobiliųjų įrenginių vartojimo mastai auga kiekvieną mėnesį, mobilusis SEO reikalingas visiems interneto puslapiams, pradedant asmeniniu tinklaraščiu ir baigiant didžiulėmis el. parduotuvėmis. Tikimasi, kad su laiku mobiliąją versiją turėti bus taip pat natūralu, kaip naudotis el. paštu arba socialiniais tinklais.

Kol kas ši sritis yra labai nauja, todėl profesionalų, kurie galėtų pasiūlyti kokybiškas ir patikimas paslaugas nėra daug. SEO.lt dirba Lietuvos ir užsienio rinkomis, todėl puikiai supranta, ką gali pasiūlyti klientams, kad šie pasiektų užsibrėžtų tikslų – didesnių lankomumų, kurie perauga į pardavimus.

Susisiekite su mumis ir SEO.lt profesionalai pateiks Jums konkretų komercinį pasiūlymą su aiškiai išdėstytais konkrečiais darbais.

 

Klauskite - atsakysime!

Siusti klausima